top of page

FILMY

Tereza Tara je autorkou oceněného filmu Hormonální akvárium o cestě antikoncepční pilulky a jejím vlivu na změny pohlaví u ryb (2007). Natočila také film o Guru Járovi V čem je háček? (2007), dva filmy o súfijském tanci Sedmero údolí a Be loved, uvedený na přehlídce českého umění v Museo MAXXI v Římě. Její film Kalado, inspirovaný uměním japonského tanečníka Saie Kijimy, byl uveden na MFDF Ji.hlava 2017. Celovečerní film Let viny je o osobní cestě k uzdravení těla i vztahů  (2021)
 Všechny  autorské filmy jsou zde k vidění pro vaši soukromou potřebu. Odkazy na televizní a rozhlasovou tvorbu najdete v sekci press.  Chcete uspořádat projekci či besedu pro skupiny či veřejnost? Napište na: tereza.tara@gmail.com

LET VINY / HEALING ME trailer
Tereza Tara

LET VINY / HEALING ME trailer

LET VINY / HEALING ME trailer

V čem je háček / Guru and Girl

POČETÍ / BEFORE

LET VINY / HEALING ME

Režisérka Tereza Tara se vydává na cestu sebepoznání, aby uzdravila své nemocné ledviny. Setkává se s lékaři a terapeuty, kteří jí pomáhají pochopit příčiny jejího zdravotního stavu. Brzy si uvědomí, že stav jejího těla je odrazem její psychiky a slabé ledviny jsou výsledkem neharmonických vztahů. Vchází do jeskyní Moravského krasu a postupně odkrývá vrstvy svého podvědomí. Setkává se sama se sebou, s ženskými archetypy a stínovými tématy, jako je vina a nevinnost, moc a nemoc, nevěra a důvěra, partnerství a mateřství. Stejně jako ponorná řeka stoupá z hlubin země a pak se vrací, ve filmu sledujeme vnější svět Terezy Tary i to, co se děje uvnitř.

celovečerní dokument 78 min.

V ČEM JE HÁČEK / GURU AND GIRL

Svědectví duchovně hledající -náctileté dívky, která na své cestě za poznáním potkává tantrického gurua Járu. Setkání s ním ji dovede k nečekanému prozření. Guruovy originální fotokoláže, meditační hudba a sexuální praktiky ezoterické školy Poetrie odhalují proces manipulace v době, kdy jsou mnozí ochotni výrazně překračovat své hranice a nechat se zneužívat, aby podpořili svůj osobní růst.

dokument 8 min.